• Warsztaty Logicznego Myślenia
    Oferta edukacyjna Akademii to m.in. łamigłówki, robotyka i kodowanie, oraz gry (również własnego pomysłu Moniki, jak sówki, która to gra oferuje zasady podobne do szachów). W niedzielę 23-go lipca, w Nemoland odbyły się warsztaty logicznego myślenia. Chociaż skierowane do dzieci, cieszyły się dużą popularnością wśród dużych i małych. Warsztaty poprowadziła Monika Sawicka z Akademii Logicznego Myślenia i Matematyki, z siedzibą w Opolu. Znajdziecie Monikę po lewej na zdjęciu poniżej, a więcej o Akademii możecie dowiedzieć się na Facebooku lub na ich stronie internetowej.
  • Jubileusz Nemoland
    15/16-go lipca świętowaliśmy 25 lat Nemo w Polsce. Ślemy gratulacje i podziękowania dla Petera and Mathilde za ciągłą pracę nad tworzeniem mostów ponad podziałami przez ostatnie ćwierćwiecze. Festiwal był okazją do celebracji muzyki i kultur świata. Gościliśmy ludzi z Belgii, Holandii, Hiszpanii i Ukrainy – oraz oczywiście Polaków z różnych części kraju. Lamine z Senegalu był gwiazdą weekendu, racząc nas solidną dawką muzyki djembe i tańca. Lokalna grupa Fonike Fare dodała piękne akcenty afrykańskie swoją grą, tańcem i śpiewem. Rybniczanki, lokalny zespół ludowy, zagrały i zaśpiewały nam pięknie na folkową nutę. . W sobotę uczestniczyliśmy w warsztatach djembe, prowadzonych z
  • Nemoland – Festival Jubileuszowy 25 Lat w Polsce
    Polska Spotyka się z Afryką Nemoland Sobota i Niedziela 15/16 Lipca W ciągu 25 lat działalności Nemoland był miejscem spotkań kultur. Tradycyjna muzyka, taniec, wystawa i film z Senegalu i Mali  (północno-zachodnia Afryka). Wprowadzenie do kultury, w której natura,duchowość i sztuka są ze sobą powiązane. TANCERZ I MISTRZ GRY NA DJEMBE MA-LAMINE Tradycyjna muzyka, taniec, wystawa i film z Senegalu i Mali  (północno-zachodnia Afryka). Wprowadzenie do kultury, w której natura, duchowość i sztuka są ze sobą powiązane. Przyjeżdża do Polski po raz pierwszy, aby otworzyć Centrum Afrykańskie Nemo. Daje niepowtarzalną okazję do obcowania z muzyką i kulturą Afryki. Poznaj kulturę afrykańską!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *