15/16-go lipca świętowaliśmy 25 lat Nemo w Polsce. Ślemy gratulacje i podziękowania dla Petera and Mathilde za ciągłą pracę nad tworzeniem mostów ponad podziałami przez ostatnie ćwierćwiecze. Festiwal był okazją do celebracji muzyki i kultur świata. Gościliśmy ludzi z Belgii, Holandii, Hiszpanii i Ukrainy – oraz oczywiście Polaków z różnych części kraju. Lamine z Senegalu był gwiazdą weekendu, racząc nas solidną dawką muzyki djembe i tańca. Lokalna grupa Fonike Fare dodała piękne akcenty afrykańskie swoją grą, tańcem i śpiewem. Rybniczanki, lokalny zespół ludowy, zagrały i zaśpiewały nam pięknie na folkową nutę.

.

Warsztaty djembe

W sobotę uczestniczyliśmy w warsztatach djembe, prowadzonych z wielkim zaangażowaniem przez Ma-Lamine. Dziękujemy Ci, Lamine!

Dzień skończył się wspólnym posiłkiem w dużym gronie, muzyką i rozmowami przy ognisku. Natomiast w niedzielę…

Peter i Mathilde pokazują talent taneczny
Lamine i Fonike Fare

W niedzielę dopiero się działo!

Powyżej: Taniec i zabawa w rytm muzyki Lamine oraz Fonike Fare z Jeleniej Góry.

Right: Rybniczanki w akcji.

Rybniczanki
Harcerze belgijscy

W myśl idei Nemolandu, kumulacją wieczoru był równoczesny występ Lamine i Rybniczanek, scalający kulturę afrykańską i europejską.

Nie zapominamy również o wartościowym wkładzie w wydarzenie harcerzy belgijskich, którzy nie tylko pomogli w organizacji, ale również zaśpiewali dla nas i zaprezentowali skecz o trudnościach w znalezieniu Nemo w lasach Dolnego Śląska i pierwszym spotkaniu z gospodarzem – Peterem. (Klęcząca harcerka to oczywiście koza!)

W solidarności z Ukrainą, nasz dobry duch Ola z Opola prowadziła cały weekend warsztaty wyplatania siatek maskujących na hełmy dla Ukraińskiej armii. Na zdjęciu Ola z pomocnikami z Belgii.

Chcieliśmy podziękować również naszym wystawcom, którzy zapewnili gościom gorącą i zimną strawę, oraz wachlarz lokalnych produktów:

  • Paczka Izerska z lokalnie wytworzonymi, ekologicznymi przetworami, mąką i kaszami, warzywami, ziołami, oraz smażonymi na miejscu pysznymi grycznymi naleśnikami
  • Słoik.pl ze świeżym, wegańskim cateringiem do zjedzenia na miejscu i zabrania ze sobą
  • Gospodarstwo Rolne Chandelle Kinga Okaj Agroturystyka z sokami, syropami, octami, wyrobami z mleka koziego, chlebem lawendowym, itp.
  • Dodaj Natury z autorskimi mieszankami ziołowymi
  • Ekologiczne sery kozie z Nowej Kamienicy (Tel. 786 207 205)
Jubileusz Nemoland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *